Rozpoczyna się budowa Galerii Amber!

W Kaliszu powstanie niebawem nowe, duże centrum handlowe. Odpowiedzialnym za ten projekt deweloperem jest Echo Investment, a obiekt nosił będzie nazwę Galeria Amber. Budynek powstanie w centrum miasta, w miejscu o strategicznym znaczeniu ze względu na dobry dostęp do dworców PKP i PKS przy ulicach Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej. Powierzchnia handlowa obiektu wyniesie około 33,5 tys. metrów kwadratowych.

Znane są także pierwsze szczegóły dotyczące zagospodarowania tej przestrzeni w Galerii Amber. Wiadomo już, że w Galerii znajdzie się około 140 lokali różnego typu. Wśród nich nie zabraknie znanych sklepów i lokali usługowych, a także restauracji i innych punktów gastronomicznych. Dużą atrakcją dla okolicznych mieszkańców będzie możliwość skorzystania z siedmiu sal popularnego kina Helios. Nie zabraknie także miejsc parkingowych ? tych  w Galerii Amber będzie około tysiąca. W Kaliszu nie ma obecnie wielu tego typu projektów, można więc z nadzieją oczekiwać rozwoju prac i szybkiego ich ukończenia.

Wśród podmiotów odpowiedzialnych za projekty są Bose International Planning and Architecture oraz Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne Sp. z o.o.